Rüyada Yılan Görmek

Rüyada görülen bir hayvan ya da nesnenin yorumlanabilmesi için nasıl görüldüğü oldukça önemlidir. Örneğin rüyada görülen yılanın uzun ya da kısa olması, nerede görüldüğü gibi ince ayrıntılar rüyaların faklı yorumlanmasına neden olmaktadır.

Genel olarak ise rüyada yılan görmek daha çok bir düşmanın varlığını ifade etmektedir. Ancak bazı durumlarda görülen yılanlar iyiye işaret de olabilir.

Rüyada yılan görmek çoğu zaman iyiye yorulmamakla beraber genellikle yılan bir düşmanı nitelendirmektedir. Bazı durumlarda ise korkulacak bir olayın vuku bulması olarak da kabul edilebilmektedir.

Rüyada görülen yılan kişinin ailesindeki birini ya da yakın olduğu komşu ya da akrabayı da yansıtabilmektedir. Rüyada uzun bir yılan görmek yakındaki bir düşmanı simgelemektedir. Bu düşmandan gelecek ya da kaynaklanacak kötü bir olay olabilir.

Rüyada görülen yılan mal varlığına kasteden bir düşman olarak da bazı yorumcular tarafından kabul edilmektedir. Eğer ki yılan evin içerisine giriyorsa düşmanı evinize almışsınız anlamına gelmektedir. Ancak rüyanızda bir yılanı boğuyorsanız ya da öldürüyorsanız düşmanınızı yendiğinize işaret edilmektedir.

Rüyada en çok görülen bir diğer şekil ise ayaklı yılandır. Rüyada görülen ayaklı yılan yüksek mevkilere sahip düşmanı işaret etmektedir.

Görülen yılanın hayra yorulduğu rüyalardan biri ise altın ya da gümüş yılandır. Eğer ki rüyanızda altın ya da gümüş bir yılan görüyorsanız hayırlı kimselerle karşılaşabilirsiniz ya da siz bir hayır işleyebilir veya hayırlı bir işe vesile olabilirsiniz.

Rüyanız sırasında dışarıdan gelen bir yılan değil de vücudunuzdan çıkan bir yılan düşmanınızın uzakta değil de çok yakında olduğunu işaret etmektedir. Bu düşman bir akrabanız ya da yakın bir dostunuz olabilir. Eğer ki yılan vücudunuzda ağız bölgesinden çıkıyorsa bu durumda söyleyeceğiniz sözlerin kötü sonuçlar doğurabileceği işaret edilmektedir.

* Rüya Tabirleri, Rüya Yorumları, Rüyada Görmek

Rüyada Yılan Görmek” üzerine 3 düşünce

 1. aylin

  rüyada piton yılanı görürsek acaba hangi anlama geliyor? onunda anlamı kötü müdür? burada yazmadığı için sorayım dedim.

  Cevapla
 2. Teknoloji Haberleri

  Rüya tabirleri pek ilgimi çekmese de bazen gözüm takılıyor.Hiç çıkmaz ve alakasız dediğim şeyler aniden gerçekleşebiliyor. En doğrusunu şu atasözü ile özetleyeyim; “Fala inanma, falsız da kalma”

  Cevapla
 3. Kaan Bulut

  Vücutta gezen yılanı görmek düşmanın yakınında olduğunu belirtirmiş daha bu sabah gördüm. :S

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir