Rüyada Kedi Görmek

Kediler ve kadınlar yüzyıllardır birbirini çağrıştıran kelimeler olmuştur ve süregelen dönemler boyunca da tabi davranışlar açısından birbirine benzetilmektedir. Bu nedenle de rüyada görülen kedi genellikle yorumcular tarafından kötü bir kadının varlığını betimlemektedir.

Rüyada görülen kedi her zaman olmasa da genellikle yorumcular tarafından kötüye yorulmaktadır. Rüyada bir kedi tarafından ısırıldığını gören kimse kötü bir hastalığa ya da ağır bir hastalığa tutulacağı yorumlanmakla birlikte eğer ki ısıran kedi ev kedisi ise sağlıklı bir ömre yorulmaktadır. Bu rüyada önemli olan kedinin ev kedisi olup olmamasıdır. Rüyada görülen ev kedisi her zaman hayra yorumlanmayabilir. Örneğin minderde uzanan kedi ya da rahat içinde oturan kedi rüya gören için rahatlık yerine huzursuz bir yaşamı simgelemektedir. Bunun yanı sıra bu şekilde görülen rüya, bazı rüya yorumcuları tarafından devamlılığı olmayan işler olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada görülen siyam kedisi ise iyiye ve hayra yorumlanmaktadır. Genellikle rüyayı gören kimsenin yumuşak huylu olup inatçı olmayışını nitelemekle beraber bu kişinin kendisi gibi biri ile evleneceğine de rivayet edilmektedir.

Rüyada kişinin etrafında dolaşan kedi ise hem hayra hem de şerre yorumlanmaktadır. Yani bir adam rüya sahibine hem hayırlı olup hem de rüya sahibinin ayağına dolaşmaktadır.

Kimi yorumculara göre ise kedi evdeki kadın için eziyet olarak kabul edilmiş ve yıllardır bu şekilde yorumlanmıştır. Eğer ki rüyayı gören kimse bir çocuk ise bu kedi var olan bir düşmanı simgelemektedir. Bunun yanı sıra rüya hırsızlığa yapılan veya yapılacak olan zinaya ve yahut başkaları tarafından görülen vefasızlık olarak da yıllardır yorumlanmıştır.

Eğer ki bir kimse rüyasında kedi olup başka bir kedi ile kavga ediyorsa bu durumda uygun olmayan iş ve arkadaşlara bulaşıp sonunda bu işi yürütemeyip arkadaşlarıyla kavga edeceğine yorumlanmaktadır.

* Rüya Tabirleri, Rüya Yorumları, Rüyada Görmek

Rüyada Kedi Görmek” üzerine bir düşünce

  1. Kaan Bulut

    Yazıyı okudum fakat beni kedi kovalıyordu rüyamda ne anlama geliyor konuda yazmadığı için soruyorum. 🙂

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir