MSN Şifremi Unuttum

Msn’e girebilmeniz için öncelikle şifrenizi başarı ile girmeniz gerekmektedir. Ancak günümüzde yaygın internet hesabı kullanımı ya da zihin yorgunluğu sebebiyle şifreler kolaylıkla unutulabilmelidir. Bu gibi durumlarda ise msn tarafından size sunulan hizmeti kullanarak şifrenizi sıfırlayıp yeni şifre oluşturma yoluna giderek bu sorunla baş edebilmeniz oldukça mümkündür. Bu işlem ile kolaylıkla yeni şifre oluşturulabilmektedir.

Şifre sıfırlama işlemine geçmeden önce bilinmesi gereken en önemli bir nokta da şudur ki kullandığınız Hotmail hesabı şifresi ile Msn hesabınızın şifresi aynıdır. Bu nedenle birini unutmanız durumunda otomatik olarak diğer hesabınızı da şifre değiştirme işlemi yapmadan açmanız mümkün değildir.

Msn şifre değişikliği yapabilmek için öncelikle hotmail oturum açma sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Bu sayfa giriş yapabilmek için internet tarayıcınıza hotmail yazabilir ya da https://login.live.com/login.srf?wa=wsignin1.0&rpsnv=11&ct=1372016508&rver=6.1.6206.0&wp=MBI&wreply=http:%2F%2Fmail.live.com%2Fdefault.aspx&lc=1055&id=64855&mkt=tr-tr&cbcxt=mai&snsc=1 belirtilen linke tıklayabilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptıktan sonra karşınıza giriş yapabilmeniz için çeşitli butonlar gelecektir. Şifre unutulması ya da değişiklik yapılması istenilen durumlarda Hesabınıza erişemiyor musunuz? Yazısına tıklamanız gerekmektedir. Hesabınıza erişemiyor musunuz? yazısına bastıktan sonra karşınıza parola sıfırlama işlemi çıkacaktır. Bu bölümde Microsoft hesabınıza hotmail adresinizi örneğin asdfgb@hotmail.com şeklinde yazdıktan sonra karakter bölümüne ekranda gördüğünüz karakterleri girerek sonraki adıma geçebilirsiniz. Sonraki adıma geçtiğinizde karşınıza iki seçenek çıkacaktır.  Bunlardan bir tanesi bana e-postayla sıfırlama bağlantısı gönder olup bunu işaretlediniz taktirde belirtilen e-posta adresine parola sıfırlama linkiniz gelecektir. Bu linki tıklayarak parola sıfırlama işleminizi sonlandırıp yeni şifrenizi girebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise güvenlik sorusudur. Bu seçeneği kullanarak parola sıfırlama işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız bu seçeneği işaretleyerek ilerleyip önceden belirlediğiniz güvenlik sorusunun cevabını verip parolanızı sıfırlamanız mümkündür. Gene parola sıfırlama işlemi sonucunda yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.

MSN Şifremi Unuttum” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir