Mısır Piramitlerinin Sırrı ve Özellikleri

Bu yazıda sizlere Mısır Piramitleri ile ilgili bilgi vereceğiz. Dünya’nın 7 harikasından biri olan piramitler Mısır’da farklı bölgelere dağılmış ancak birçoğu zarar görmüştür. Yıllar önce farklı amaçlar ve hizmetler için hazırlanan bu harikalar günümüze zarar görerek gelmiş ancak ayakta kalan Keops Piramidi hali hazırda direnmeye devam etmektedir. Piramitlerin gizemi hala çözülemedi ve piramitleri incelemeye giden her gözlemcinin cesur tavrına rağmen geri dönemeyişi de bu gizemi korumaya devam ediyor.

Piramitler yalnızca Mısır’da değil dünyanın farklı yerlerinde de mevcuttur ancak gizemi ve önemi bakımından Mısır Piramitlerinin yeri çok farklıdır. Farklı bölgelerdeki piramitler korunamamış ve birçoğu yıkılmıştır ancak Keops Piramitleri özgünlüğünü koruyor ve koruma altında tutuluyor. Bu yazı http://www.yenimakale.com/tarih/ kategorisindeki bilgiler gözönünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Firavun’un mumyası ve efsanevi hazinesini saklamak adına yapıldığı düşünülen ve araştırmaların bu yönde devam ettiğini belirten uzmanlar piramitler hakkında çok net bilgiye sahip değiller ancak araştırmalarına hız kesmeden devam ediyorlar. Mısır piramitlerini detaylı bir şekilde incelemeyi başaran araştırmacılar piramitlerin içerisinde herhangi bir mumya ya da farklı bir belirtiye rastlamadılar ancak piramitlerin labirentlerden oluştuğunu belirtiyorlar ve çok daha derine inemediklerini de belirtiyorlar. Tarihin arka odası olarak sırrını koruyan bu dev mimari yapılar her yıl milyonlarca insanı misafir ediyor. Turistik anlamda birçok insana hizmet veren bu mimari yapılar, eşsiz güzelliği ve efsaneleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Mısır piramitlerinin ilki M.Ö 2620 yılında tamamlandı fakat günümüze ulaşmayı başaramamıştır.

Kaynak: http://www.yenimakale.com/misir-piramitleri-ile-ilgili-hersey.html

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir