Fatiha Suresi’nin Anlamı

Vakit namazlarında da okunan ve gün içerisinde okunduğunda şifa veren Fatiha suresi derin anlamlar içeriyor. İlim sahibi insanlar gün içerisinde tekrar edilmesi ve sürekli olarak okunması gerektiğini söylüyor çünkü Fatiha suresi içerisinde şifa barındırıyor. Allah’a kulluk edenlerin en büyük görevi onun varlığını kabul etmek ve onun gönderdiklerini okumaktır. Fatiha suresi de vakit namazlarında imam tarafından okunur ve sevabı da çok büyüktür.

Fatiha suresinin anlamını bu satırlarda aktarmak mümkün değil ancak siz isteyin ben yerine getireyim bu surenin anlamını açıklamak için yeterlidir. Fatiha suresinin anlamında sonsuzluk yer alıyor ve Allah tüm kullarına şifa veriyor. İslam dininin ne kadar hoşgörülü ve ne kadar anlayışlı bir din olduğunu yalnızca Müslümanlar değil, farklı din mensupları da çok iyi biliyor. Fatiha suresinde de Allah’ın kullarına en zor zamanlarda yardım edeceği ve şifaya erdireceği belirtiliyor.

Kuran-ı Kerim’de yer alan farklı sureler derin anlamlar barındırıyor ve gün içerisinde bu sureleri okumak Müslüman aleminin bireylerine büyük sevap kazandırıyor. 5 vakit namazınızı gün içerisinde düzenli olarak eda ediyorsanız Fatiha suresini de okuyorsunuz demektir ancak insanoğlu elbet hata yapar ve vakitleri kaçırabilir, bu gibi durumlarda gün içerisinde Fatiha suresini tekrar tekrar okumakta fayda vardır. Abdestinizi alıp Kuran’da yer alan diğer namaz sureleri de gün içerisinde okumanız sizlere Cennet’ten bahçeler sunacaktır.

Kaynak: http://www.yenimakale.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir