Ayetel Kürsi ve Faziletleri

AYETEL KÜRSÜ OKUMANIN FAZİLETİ
Ayetel kürsi okunan evde şeytanlar, otuz gün o evden uzaklaşır. Sıkıntılı zamanlarda okunduğunuzda Allah’ü tela yardımcısı olur ve onu her türlü sıkıntıdan korur. Ölüm anındaki kimse bu duayı okunduğunda ya da kişi kendi ayetel kürsi okuduğunda Ölümü Allah’ın izni ile kolaylaşır. Yatmadan önce bu duayı okuyan kişinin yanında sabaha kadar Allah tarafından gönderilmiş bir muhafız bulur ve o kişiye asla şeytan yaklaşamaz.
Evden çıkmadan önce Ayetel kürsi okunursa o kişi evine geri dönene kadar melekler tarafından korunur. Bu duanın okunduğu yerde o kişiye insan nazarı değmez. Cinlerin şerrinden emin olur. Bu duayı sürekli olarak okuyan kişinin tüm günahları af olur.
Ayetel kürsüyü sadakatle okuyan kişiyi Yüce Allah cümle kaza ve belalardan, düşmanlarından ve her türlü canlıdan gelebilecek tüm tehlikelerden korur. Sabah kalktığında bu mübarek duayı okuyan kişinin evine çevresine hiç kimse zarar veremez. Dünya yansa haberi olmaz. Cuma günü ikindiden sonra her kim bu duayı okursa ve o an ne dua ederse o ana kabul edilir. Ayetel kürsi dinleyerek yada okuyarak yüce allahın kelamına ses vermek ve ona uygun davranmak tüm müslümanların görevidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir