Aydın Kız Öğrenci Yurtları Hakkında

Aydın ili Türkiye’nin Ege bölgesinde yer alan doğal, tarihi ve kültürel güzellikler bakımından zengin olan bir ildir. Birçok güzelliği bünyesinde barındırması ve iklim olarak da elverişli olması Aydın’ın fazlasıyla tercih edilen illerden olmasını sağlamıştır. Üniversite tercihi yapacak öğrenciler de burayı çokça tercih etmektedir. Öğrenciler için Aydın kız öğrenci yurtları son derece avantajlı bir şehirdir. Tercihin fazla olmasından dolayı şehirdeki yurt sayısı da her geçen gün artmaktadır. Aydın kız öğrenciler için de cazip bir şehirdir. Bölgedeki kız öğrenci yurtları iki şekildedir. Bunlar devlet yurtları ve özel yurtlardır. Devlet yurtları kız öğrenciler için maddi açıdan daha avantajlıdır. Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı kız öğrenci yurtları Aydın’ın Nazilli ilçesinde bulunmaktadır.

Çoğu zaman devlet yurtlarının imkanları öğrenciler için yetersiz kalmaktadır. İşte bu durum da özel yurtların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Aydın’daki özel kız öğrenci yurtları çeşitlilik bakımından oldukça fazladır. Kız öğrenciler Aydın özel yurtlar arasından imkanları ve istekleri doğrultusunda seçim yapmaktadır. Aydın kız öğrenci yurtları; maddi yönden, sağladığı imkanlar ve avantajlar yönünden, manzara ya da konum yönünden birçok seçeneğe ayrılmaktadır.

Özel kız öğrenci yurtlarında bulunan ücretsiz servis imkanı, 24 saat sıcak su, 24 saat wireless ile kesintisiz internet, uydu yayınlı TV, her odada mini buzdolabı, yangın ve gaz erken uyarı sistemleri gibi avantajlar sadece bir kısmıdır. Bunların yanında fitness salonlu özel yurtlarda bulunmaktadır. Özel yurtların genelinde dinlenme salonları, kafeterya, kantin etüt salonları gibi ortak kullanım alanları da mevcuttur. Aydın özel kız öğrenci yurtlarının genelinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olmak üzere günde 2 öğün yemek servisi verilmektedir.

Kaynak: http://www.aydinyurtlar.gen.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir